Jak zaprojektować dobrą szafę sterowniczą?

Jak zaprojektować dobrą szafę sterowniczą?

W szafie sterowniczej znajdują się układy Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki. W dzisiejszych czasach praca maszyn nie opiera się tylko na wykonywaniu czynności mechanicznych. Rozwój technologii przyczynił się do znacznej automatyzacji procesów przemysłowych. W efekcie w ich kierowaniu człowieka często zastępuje elektronika.

Dobrze zaprojektowana szafa sterownicza

Szafa AKPiA oprócz właściwego sterowania maszyną, musi gwarantować jej sprawną i bezpieczną pracę. Dlatego jej projektowaniem i prefabrykacją powinni zajmować się doświadczeni specjaliści. Nasza firma oferuje projektowanie układów sterowania dopasowanych do możliwości i potrzeb procesu produkcyjnego. Odpowiedni typ programu do sterowania pracą maszyny przygotowywany jest przez wykwalifikowanego programistę PLC. Dzięki temu zachodzące podczas procesu produkcyjnego nieprawidłowości są skutecznie wykrywane i szybko korygowane przez sterowniki. Taki program określa całą listę zadań i parametrów, jakie maszyna powinna utrzymywać podczas wykonywania swojej pracy. Ale to nie wszystko.

Podczas projektowania układów sterowania oprócz listy poleceń do wykonania, nasi specjaliści uwzględniają także bezpieczeństwo pracownika i całego procesu produkcyjnego oraz warunki eksploatacji samej maszyny. W praktyce oznacza to właściwą implementację oprogramowania oraz odpowiedni dobór wykorzystywanych w projekcie szafy komponentów.

Równie ważna jak dobry projekt, jest jego realizacja. Dlatego nasza firma oferuje kompleksowe usługi. Wdrażamy stworzone na potrzeby klienta projekty, a następnie przeprowadzamy próbny rozruch. Na tym nasza praca się nie kończy. W razie potrzeby modyfikujemy układy tak, aby efekt działania sterowanych przez nie maszyn, był zgodny z wymaganiami procesu produkcyjnego i bezpieczeństwa pracowników.